XII Małopolskie Zawody Wspinaczkowye Osób Niepełnosprawnych im. Jurka Gizy

15 czerwca, na zakończenie XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie "Przystanek Betlejem" przygotowało dla uczestników nie lada wyzwanie w postaci zawodów wspinaczkowych.

Zawody odbyły się na terenie Kolejowego Klubu Wodnego 1929 w Krakowie. Zorganizowane zostały już XII raz przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Przystanek Betlejem" i Urząd Miasta Krakowa. Ścianę i profesjonalną obsługę  zapewniał Reni-Sport Centrum Wspinaczkowe. W zawodach wzięło udział 117 zawodników niepełnosprawnych z 15 ośrodków - głównie z Małopolski. Uczestnicy reprezentowali m.in. Kraków, Radwanowice, Zabrze, Tarnów, Toruń, Rabkę oraz Nowy Targ. Opiekę sędziowską sprawowała z ramienia Reni-sport Gabriela Hazuka.

Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 i trwały do godz. 15:30.

 

Odbyły się wszystkie z zaplanowanych konkurencji:

A1 - wspinanie na czas mężczyźni

A2 - wspinanie na czas kobiety

C - wspinanie dowolne „Freestyle”

 

Każdy z zawodników otrzymał dyplom, medal oraz suwenir w postaci czapki lub / i koszulki w barwach narodowych z godłem.

Natomiast zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali dodatkowo pamiątkowe grawerowane proporce i talony na zakupy w sklepach Decatlon wartości: (w każdej kategorii)  za I miejsce 200 zł, za II miejsce 150zł, za III miejsce 50 zł.

W trakcie zawodów uczestnicy i towarzysząca ekipa mogli skorzystać i korzystali z ciepłego posiłku oraz z dzięki gospodarzowi „Kolejowemu Klubowi Wodnemu 1929” spora część ekip wzięła udział w rejsie statkiem po Wiśle oraz treningu kajakowym.

Organizacja: Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przystanek Betlejem”

Partnerzy