Zapraszamy do udziału w grze miejskiej stworzonej z myślą o rozpoczynającym się w dniu dzisiejszym XXII Tygodniu Osób z Niepełnosprawnościami! Włącz się do zabawy, rób zdjęcia, zgarniaj punkty i walcz o nagrody!

#DostępnyKraków to gra, której celem jest promocja miasta Krakowa pod kątem jego dostępności do potrzeb osób.z różnymi niepełnosprawnościami.

Zabawa rozpoczyna się dziś (14 czerwca) i potrwa do najbliższej niedzieli (20 czerwca), w tym czasie każda osoba lub organizacja będzie miała szansę zbierać punkty, które zbliżą je do zdobycia jednej z sześciu atrakcyjnych nagród!

Punkty przyznawane będą za sfotografowanie obiektu lub miejsca dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, opublikowanie go na własnym profilu na jednym z portali społecznościowych (Facebook, Instagram lub Twitter), oznaczenie go odpowiednim hasztagiem #KochamKraków (dopuszcza się wersję bez polskich znaków i dużych liter) oraz krótkie opisanie co i gdzie zostało sfotografowane.

Obiekty i miejsca, które będą punktowane w grze podzielone zostały na trzy kategorie:

  1. Dostępna przestrzeń (Osiedla, parki, parkingi, skrzyżowania, przejścia podziemne i tym podobne posiadające znamiona dostępności obiekty i miejsca)
  2. Dostępna komunikacja (Dworce, przystanki i pojazdy dostępne osobom z niepełnosprawnościami)
  3. Dostępne budynki użyteczności publicznej (Urzędy, kina, teatry, obiekty sportowe, szkoły, muzea, galerie, zabytki dostępne dla wszystkich)

Aby zobrazować prawidłowo wykonane zadanie, za który uczestnicy otrzymają punkt, niech za przykład posłuży fotografia umieszczona na profilu Instagram przedstawiająca makietę Sukiennic oznaczona hasztageiem #DostępnyKraków oraz krótkim opisem: Makieta Sukiennic z oznaczeniami brajlowskimi dla osób niewidomych.

Powyższy przykład z Sukiennicami to obiekt, który może dać punkt, jednak są i takie, które mogą przynieść ich zdecydowanie więcej. Przykładem niech tym razem będzie Centrum Sportu Niepełnosprawnych Hala Cracovia. Tam sfotografować można budynek jako całość, ale także pochylnię dla osób poruszających się na wózku oraz windę, a w jej wnętrzu panel z przyciskami oznaczonymi w brajlu. Wymienione elementy z odpowiednim hasztagiem #KochamKraków oraz ich krótkim opisem czym są, do czego służą i gdzie są ulokowane mogą dać łącznie cztery punkty!

Gorąco zachęcamy do udziału w zabawie, która potrwa siedem dni, a podczas której każdy będzie miał szansę zawalczyć o jedną z sześciu nagród o łącznej wartości 6000 zł!

W trakcie trwania gry oraz siedem dni po jej zakończeniu komisja konkursowa monitorować będzie sytuację związaną z publikacjami oraz punktacją na podstawie której wyłonieni zostaną zwycięzcy - O wygranej uczestnicy poinformowani zostaną za pośrednictwem komentarza pod jednym ze zdjęć opublikowanym na wybranym przez siebie portalu społecznościowym.

Ruszajcie w miasto, róbcie zdjęcia, wrzucajcie je na swoje tablice i walczcie o fantastyczne nagrody promując #DostępnyKraków!

Partnerzy